DETROIT FACTORY 

Cadillac Stamping 

V 80. letech 20. století byl Detroit středem průmyslové revoluce a přitahoval podniky všeho druhu z celého světa. Jedním z nich byla společnost Clayton & Lambert Manufacturing Company, která byla založena v roce 1891 dvěma obchodníky. V roce 1910 se společnost rozšířila na automobilový trh a vyráběla blatníky, kapoty, plynové láhve a chladiče pro desítky automobilek, které se usadily v Detroitu.

V roce 1954 se Hudson spojil s Nash-Kelvinator a vytvořil American Motors. Výroba automobilů a dílů Hudson byla přesunuta do dalších továren ve Wisconsinu, což vedlo k uzavření závodu v Conneru. V roce 1956 Cadillac koupil bývalý závod Hudson, aby vyrobil některé části karoserie pro své automobily.

V pozdějších letech byla známá jako BOC Conner Stamping plant, vyrábějící části pro automobily Buick, Oldsmobil a Cadillac. V roce 1986 General Motors oznámila, že uzavře závod Conner spolu s dalšími 10 továrnami. Bylo propuštěno 700 zaměstnanců.

Na několik let byla továrna opuštěná, do doby než ji v roce 1993 koupila společnost Ivan Doverspike. Byla to společnost která se specializovala na repasování nástrojů. Zde zůstala více jak 20 let.

V polovině roku 2000 se Ivan Doverspike zapojil do společnosti Ecorse Machine Company. Celá budova byla využitá jen jako skladiště, protože práce byla přesunuta do závodu ve Wyandotte. V roce 2013 koupil podnikatel Bill Hults závod od Connera a Ivana Doverspike a oznámil, že plánuje investovat 40 milionů dolarů do obnovy továrny na prefabrikované modulární domy. 

Přestože Hults veřejně tvrdil, že do šesti měsíců plánuje renovaci a znovuotevření závodu, namísto toho dělníci odstranili z budovy všechny cenné kovy, včetně měděných kabelů a velkých mostových portálových jeřábů v hlavní lisovně. Do roku 2015 byla většina závodu opuštěna.


Detroit Dry Dock Engine Works

Bývalý komplex Detroit Dry Docks Engine Works je často přehlíženou součástí minulé automobilové průmyslové historie Detroitu.

Detroit Dry Dock Engine Works začal v roce 1869 jako firma s lodními parními stroji.  Začátkem osmdesátých let zde pracoval i mladý strojník Henry Ford.

Interiér strojírny, 1894.
Interiér strojírny, 1894.
Interiér strojírny, 1894.
Interiér strojírny, 1894.

Ve dvacátých létech se průmysl lodních motorů začal měnit a ,,Detroitská loďařská společnost,, ukončila svou činnost. Strojovna byla používána výrobcem kamen, energetickou společností Detroit Edison a nakonec společností Globe Trading Company v 50. letech 20. století. Slévárna a několik dalších budov pokračovaly jako nezávislé společnosti, dokud nebyly uzavřeny a zbořeny.

Dnes zbývá pouze strojírna, která je ve skutečnosti tvořena pěti samostatnými stavbami postavenými v letech 1892 až 1919.

Památkáři to to považují za jeden z nejranějších a nejlepších příkladů průmyslového konstrukčního řešení v otevřeném prostoru, které upřednostňovalo samonosnou ocelovou kostru, což je metoda, která by se stala běžnou v budovách po celém světě.

V roce 2006 byly představeny plány investovat za 15 milionů dolarů na přeměnu bývalé budovy Detroit Dry Dock na byty a maloobchodní prostory. Tyto plány se však neuskutečnily poté, co hospodářské problémy a globální recese tvrdě zasáhly trh s nemovitostmi.

Slibnější byly plány předložené ministerstvem přírodních zdrojů v Michiganu s cílem přeměnit část komplexu na dobrodružné středisko v hodnotě 34 milionů dolarů, které zahrnuje horolezectví, , učebny a outdoorové aktivity. Přestože by během procesu bylo několik budov včetně strojírny zbořeno, zbývající část komplexu by byla kompletně zrekonstruována.

Demolice jižních budov začala v červnu 2013. Práce na Outdoor Adventure Center byly dokončeny v roce 2014.

Detroit Dry Docks 2012
Detroit Dry Docks 2012
Demolice nejjižnějších strojíren začala v červnu 2013.
Demolice nejjižnějších strojíren začala v červnu 2013.
Demolice nejjižnějších strojíren začala v červnu 2013.
Demolice nejjižnějších strojíren začala v červnu 2013.
2014 byla práce na Outdoor Adventure Center téměř dokončena.
2014 byla práce na Outdoor Adventure Center téměř dokončena.

Continental Motors 

1930 Continental Aluminium je ve středu; Vlevo je  Hudson plant
1930 Continental Aluminium je ve středu; Vlevo je Hudson plant

Raná léta v automobilovém průmyslu byla mimořádně konkurenceschopná, když na trh vstoupily stovky automobilek. Jako Dodge, Studebaker, Hudson, Graham . Ale kvůli všem rozdílům ve stylech, vybavení a cenách měly všechny tyto společnosti a další jednu společnou věc: motor vyrobený společností Continental Motors.

Continental Motors má své kořeny už od roku 1903, kdy inženýr Ross Hudson představil na Chicago Auto Show dvouválcový motor. Continental měl první hlavní objednávku na 100 motorů pro Studebaker v roce 1906. O rok později Studebaker požadoval už 1000 motorů, a v roce 1911 Hudson žádal už 10 000 motorů.

Aby se společnost Continental přiblížila konkurenčním závodům , zahájila výstavbu velkého závodu podél Jefferson Avenue na východní straně Detroitu v roce 1911. Dvoupatrová továrna navržená Albertem Khanem byla dokončena v roce 1912 s kapacitou 18 000 až 22 000 motorů ročně. S výhledem na závod a jeho samostatnou dvoupodlažní kancelářskou budovu byl ikonický komín s nápisem CONTINENTAL.

Continental Motors dominoval na trhu s automobilovými motory v letech 1910 až 20 a to dodávající motory více než 120 výrobcům v Detroitu a po celé zemi. V roce 1929 začala společnost vyrábět letecké motory. .

V poválečných letech se nezávislý automobilový trh snížil a snížila se i poptávka po motorech Continental.

V roce 1945 se však objevil nový výrobce automobilů, který využíl výhody poptávky po automobilech. Kaiser-Frazer byl společným podnikem mezi Henrym J. Kaiserem, stavitelem lodi, a Josephem W. Frazerem, který působil v Chrysleru. Zatímco jiní výrobci se snažili převést zpět na civilní výrobu, Kaiser-Frazer rychle zavedl nový design a uzavřel smlouvu s Continentalem na výrobu motorů. V roce 1947 vyráběla měsíčně přes 12 000 motorů.

Posledním obyvatelem závodu byla společnost na tavení a recyklaci kovů s názvem Continental Aluminium, která byla založena v roce 1979. Po četných ekologických stížnostech a pokutách se společnost přestěhovala do nové továrny na předměstí v roce 1998 a opustila závod Jefferson Avenue.

Slévárna byla zbořena v roce 2008 a zanechala pouze zkušební buňky a to, co zbylo z elektrárny. Vodárenská věž byla v roce 2011  také zbořena.

Zdroj: www.detroiturbex.com

Copyright © 2015-2020 DETROIT STEEL
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky